ETİKET

Termal Etiketler

Barkod yazıcılarındaki direk termal özelliğini kullanarak baskı alınan ısıya duyarlı kağıt çeşidine termal kağıt denir. Termal kağıtlardan üretilen etiketler barkod yazıcılarda ekstra birşey kullanmadığından çok tercih edilen bir üründür. Tek dezavantajı ısıya duyarlı olduğundan güneş ışığından , sıcak havadan etkilenir ve etiket kararırken yazılar silinmeye başlar.

...

Eco Termal Etiket


...

Lamine Termal Etiket


...

Polyester PET Etiket


Kuşe Etiketler

Barkod yazıcılarının termal transfer baskı özelliği ile ribbon kullanarak baskı alınan kağıt çeşididir. Isıya duyarlı olmadığından kullanım ömrü uzundur. Bu etiketlere wax ve wax resin ribbon kullanılarak baskı alınır. Kuşe etiketler kendi içinde mat kuşe , parlak kuşe olarak çeşitleri vardır.

...

Velyum Etiket


...

Sandviç Etiket


...

Kuşe Etiket


Karton Etiketler

Amerikan bristol olarak bilinen kağıt türünden iki tarafıda parlak olarak üretilmiş karton etiketlerdir. Karton etiketlerin ısıya duyarlı termal karton ve ribbonla baskı yapılan kuşe karton çeşitleri vardır. Kuşe Karton etiketlere wax ve wax resin ribbonlarla baskı alınır.

...

Termal Karton Etiket


...

Kuşe Karton Etiket


...

Filmic Tyre Etiket


Polipropilen Etiketler P.P

Bu etiketler PP etiket olarakta adlandırılırlar. Polipropilen malzemeden üretilmiş güneş ışıgına ve suya dayanıklı yırtılmayan kopma dayanımı yüksek seçim bir etiket çeşididir. Barkod yazıcılarının termal transfer özelliği kullanılarak wax-resin ve resin ribbon kullanılarak baskı alınır.

...

Silver Mat Gümüş Etiket


...

Garanti Etiket


...

Polipropilen PP Etiket


Polietilen PE Etiket

Bu etiketler PE etiket olarakta adlandırılırlar. Polietilen malzemeden üretilmiş güneş ışıgına ve suya dayanıklı bir etiket çeşididir. Barkod yazıcılarının termal transfer özelliği kullanılarak wax-resin ve resin ribbon kullanılarak baskı alınır.

...

Demirbaş Etiket


...

Polietilen PE Etiket


...

Tyvek Etiket